BTRDA Championship Points

              JORDAN Road Surfacing BTRDA Rally Series 2019

Round 1 - Visit Conwy Cambrian Rally - 16th February
Round 2 - Malcolm Wilson Rally - 9th March
Round 3 - Rallynuts Stages Rally - 13th April
Round 4 - Plains Rally - 11th May
Round 5 - Nicky Grist Stages Rally - 13th July
Round 6 - Woodpecker Stages - 31st August
Round 7 - Trackrod Forest Stages - 28th September


JORDAN Road Surfacing BTRDA Gold Star Driver
                                                     Rounds ...
Posn Name                  Town                         1      Total
  1  Euan Thorburn         Duns                        30        30 
  2= Patrick Naylor        Stoke-on-trent              28        28 
  2= Charlie Payne         Harrogate                   28        28 
  4  Niall Henry           Ballymena                   27        27 
  5  Ian Bainbridge        Darlington                  26        26 
  6  Russ Thompson         Clitheroe                   25        25 
  7= George Lepley         Newark                      24        24 
  7= Scott Faulkner        Solihull                    24        24 
  7= Steve Simpson         Manchester                  24        24 
 10  Richard Hill          Chesterfield                22        22 
 11  Richard Sykes         Stourbridge                 21        21 
 12= Hugh Hunter           Ruthin                      20        20 
 12= Damian Pratts         Northampton                 20        20 
 12= Petr Krizan           London                      20        20 
 15= Tom Llewellin         Haverfordwest               18        18 
 15= Owen McMackin         Omagh                       18        18 
 17  Zak Hughes            Welshpool                   15        15 
 18  Allan McDowall        Mauchline                   14        14 
 19  Perry Gardener        Ludlow                      13        13 
 20  Ed Fossey             Jersey                      12        12 
 21  David Gathercole      Peterborough                11        11 
 22  Colin Griffiths       Worcester                   10        10 
 23  Tommi Meadows         Clitheroe                    9         9 
 24= Bobby Mitchell        Dunbar                       8         8 
 24= James Giddings        Swansea                      8         8 
 26= Mathew Baddeley       Thame                        7         7 
 26= David Kelly           Donegal Town                 7         7 
 26= Will Corry            Ballymena                    7         7 
 26= Damian Thomas         Neath                        7         7 
 30= Tony Williams         Sturminster Newton           6         6 
 30= Rob Wright            Whitehaven                   6         6 
 30= Ross Leach            Cheltenham                   6         6 
 33  Tim Phelps            Knighton                     5         5 
 34  Richard Wells         Mill Green                   4         4 
 35= Tony Simpson          St. Helens                   2         2 
 35= Mathew Tordoff        High Wycombe                 2         2 
 35= Connor Tolson         Derby                        2         2 
 38= Rhydian Price         Cemmaes Rd                   1         1 
 38= Geoff Phelps          Gloucester                   1         1 
 38= Tom Coughtrie         Ayr                          1         1 
 38= Elliott Stafford      Much Wenlock                 1         1 
 38= Robert Bradley        Congleton                    1         1 
 38= Stephen Petch         Bishop Auckland              1         1 
 38= Ian Tippett           York                         1         1 
 38= Barry Jordan          Newark                       1         1 
 38= Sam Bilham            Bingley                      1         1 
 38= Brian Bell            Skegness                     1         1 
 38= Ian Joel              Carnforth                    1         1 
 38= Andy Davison          Middlesbrough                1         1 
 38= Taylor Gibb           Kilmarnock                   1         1 
 38= Matthew Hirst         Doncaster                    1         1 

JORDAN Road Surfacing BTRDA Gold Star Co-Driver
                                                     Rounds ...
Posn Name                  Town                         1      Total
  1  Paul Beaton           Inverness                   30        30 
  2  Ian Lawrence          Tamworth                    29        29 
  3  Carl Williamson       Bradford                    28        28 
  4  Daniel May            Bedford                     27        27 
  5= Arwel Jenkins         Newtown                     26        26 
  5= Andy Murphy           Sittingbourne               26        26 
  7= Mark Glennerster      Swindon                     25        25 
  7= Gareth Parry          Aberystwyth                 25        25 
  9  Simon Taylor          York                        23        23 
 10= Rob Fagg              Kirk Michael                22        22 
 10= Jonny Tad Evans       Newtown                     22        22 
 10= Lukas Sintal          London                      22        22 
 13  Lee Taylor            Carmarthen                  19        19 
 14  Rhys Stoneman         Swansea                     18        18 
 15  Tom Wood              Cwmbran                     17        17 
 16  Gavin Heseltine       Gilberdyke                  16        16 
 17  Keaton Williams       Ludlow                      15        15 
 18  Will Rutherford       St Martin                   14        14 
 19  Mike Wilding          Tenbury Wells               12        12 
 20= Shannon Turnbull      Motherwell                  11        11 
 20= Emma Morrison         Newark                      11        11 
 22= Brynmor Pierce        Holywell                    10        10 
 22= Sion Cunniff          Gaerwen                     10        10 
 24  Hannah McKillop       Melrose                      8         8 
 25= Paul Bevan            Neath                        7         7 
 25= Kelly Bustard         Donegal Town                 7         7 
 25= Phil Kenny            Sunderland                   7         7 
 25= Calvin Houldsworth    Nottingham                   7         7 
 25= Elwyn Manuel          Knighton                     7         7 
 30= Shaun Layland         Paignton                     6         6 
 30= Terry Mallin          Motherwell                   6         6 
 32  Ian Bevan             Holywell                     3         3 
 33= Dylan Thomas          Caernarfon                   2         2 
 33= Tim Tordoff           High Wycombe                 2         2 
 35= Ian Fraser            Salen                        1         1 
 35= Steven Brown          Fort William                 1         1 
 35= Lewis Sim             Newtown                      1         1 
 35= Peter Wilson          Uttoxeter                    1         1 
 35= Kevin Booth           Stoke-on-trent               1         1 
 35= Tom Murphy            Nottingham                   1         1 
 35= Graeme Wood           Knutsford                    1         1 
 35= Richard Wardle        pickering                    1         1 
 35= Michael Wilkinson     Crook                        1         1 
 35= Paul Wakely           Newcastle Emlyn              1         1 
 35= Jane Nicol            Edinburgh                    1         1 
 35= Declan Dear           Woking                       1         1 
 35= Paul Spooner          Usk                          1         1 

JORDAN Road Surfacing BTRDA Silver Star Driver
                                                     Rounds ...
Posn Name                  Town                         1      Total
  1  George Lepley         Newark                      30        30 
  2  Damian Pratts         Northampton                 28        28 
  3  Hugh Hunter           Ruthin                      27        27 
  4  Owen McMackin         Omagh                       26        26 
  5  Tom Llewellin         Haverfordwest               25        25 
  6  Perry Gardener        Ludlow                      24        24 
  7  Ed Fossey             Jersey                      23        23 
  8  Allan McDowall        Mauchline                   22        22 
  9  Zak Hughes            Welshpool                   21        21 
 10  Tommi Meadows         Clitheroe                   20        20 
 11  James Giddings        Swansea                     19        19 
 12  Colin Griffiths       Worcester                   18        18 
 13  Ross Leach            Cheltenham                  17        17 
 14  David Gathercole      Peterborough                16        16 
 15  Richard Wells         Mill Green                  15        15 
 16  Bobby Mitchell        Dunbar                      14        14 
 17  Will Corry            Ballymena                   13        13 
 18  Tim Phelps            Knighton                    12        12 
 19  Tony Simpson          St. Helens                  11        11 
 20  Tony Williams         Sturminster Newton          10        10 
 21  Rob Wright            Whitehaven                   9         9 
 22  David Kelly           Donegal Town                 8         8 
 23  Mathew Tordoff        High Wycombe                 7         7 
 24  Mathew Baddeley       Thame                        6         6 
 25  Damian Thomas         Neath                        5         5 
 26  Connor Tolson         Derby                        4         4 
 27= Rhydian Price         Cemmaes Rd                   1         1 
 27= Elliott Stafford      Much Wenlock                 1         1 
 27= Geoff Phelps          Gloucester                   1         1 
 27= Robert Bradley        Congleton                    1         1 
 27= Barry Jordan          Newark                       1         1 
 27= Andy Davison          Middlesbrough                1         1 
 27= Taylor Gibb           Kilmarnock                   1         1 

JORDAN Road Surfacing BTRDA Silver Star Co-Driver
                                                     Rounds ...
Posn Name                  Town                         1      Total
  1  Arwel Jenkins         Newtown                     30        30 
  2  Jonny Tad Evans       Newtown                     28        28 
  3  Rob Fagg              Kirk Michael                27        27 
  4  Lee Taylor            Carmarthen                  26        26 
  5  Keaton Williams       Ludlow                      25        25 
  6  Will Rutherford       St Martin                   24        24 
  7  Gavin Heseltine       Gilberdyke                  23        23 
  8  Tom Wood              Cwmbran                     22        22 
  9  Emma Morrison         Newark                      21        21 
 10  Sion Cunniff          Gaerwen                     20        20 
 11  Mike Wilding          Tenbury Wells               19        19 
 12  Hannah McKillop       Melrose                     18        18 
 13  Calvin Houldsworth    Nottingham                  17        17 
 14  Shannon Turnbull      Motherwell                  16        16 
 15  Brynmor Pierce        Holywell                    15        15 
 16  Elwyn Manuel          Knighton                    14        14 
 17  Ian Bevan             Holywell                    13        13 
 18  Terry Mallin          Motherwell                  12        12 
 19  Kelly Bustard         Donegal Town                11        11 
 20  Tim Tordoff           High Wycombe                10        10 
 21  Phil Kenny            Sunderland                   9         9 
 22  Paul Bevan            Neath                        8         8 
 23  Dylan Thomas          Caernarfon                   7         7 
 24  Shaun Layland         Paignton                     6         6 
 25= Steven Brown          Fort William                 1         1 
 25= Lewis Sim             Newtown                      1         1 
 25= Tom Murphy            Nottingham                   1         1 
 25= Peter Wilson          Uttoxeter                    1         1 
 25= Kevin Booth           Stoke-on-trent               1         1 
 25= Paul Wakely           Newcastle Emlyn              1         1 
 25= Jane Nicol            Edinburgh                    1         1 

JORDAN Road Surfacing BTRDA Gold Star Class B14 Driver
                                                     Rounds ...
Posn Name                  Town                         1      Total
  1  Euan Thorburn         Duns                        20        20 
  2  Charlie Payne         Harrogate                   18        18 
  3  Niall Henry           Ballymena                   17        17 
  4  Steve Simpson         Manchester                  16        16 
  5= Stephen Petch         Bishop Auckland              1         1 
  5= Sam Bilham            Bingley                      1         1 
  5= Brian Bell            Skegness                     1         1 

JORDAN Road Surfacing BTRDA Gold Star Class B14 Co-Driver
                                                     Rounds ...
Posn Name                  Town                         1      Total
  1  Paul Beaton           Inverness                   20        20 
  2  Carl Williamson       Bradford                    18        18 
  3  Mark Glennerster      Swindon                     17        17 
  4= Michael Wilkinson     Crook                        1         1 
  4= Paul Spooner          Usk                          1         1 

JORDAN Road Surfacing BTRDA Gold Star Class B13 Driver
                                                     Rounds ...
Posn Name                  Town                         1      Total
  1  Ian Bainbridge        Darlington                  20        20 
  2  Richard Hill          Chesterfield                18        18 
  3  Richard Sykes         Stourbridge                 17        17 
  4  Petr Krizan           London                      16        16 
  5= Ian Tippett           York                         1         1 
  5= Ian Joel              Carnforth                    1         1 
  5= Matthew Hirst         Doncaster                    1         1 

JORDAN Road Surfacing BTRDA Gold Star Class B13 Co-Driver
                                                     Rounds ...
Posn Name                  Town                         1      Total
  1  Daniel May            Bedford                     20        20 
  2  Simon Taylor          York                        18        18 
  3  Lukas Sintal          London                      17        17 
  4  Rhys Stoneman         Swansea                     16        16 
  5= Richard Wardle        pickering                    1         1 
  5= Graeme Wood           Knutsford                    1         1 
  5= Declan Dear           Woking                       1         1 

JORDAN Road Surfacing BTRDA Gold Star Class B12 Driver
                                                     Rounds ...
Posn Name                  Town                         1      Total
  1  Damian Pratts         Northampton                 20        20 
  2  Owen McMackin         Omagh                       18        18 
  3  Allan McDowall        Mauchline                   17        17 
  4  Colin Griffiths       Worcester                   16        16 
  5  Tim Phelps            Knighton                    15        15 

JORDAN Road Surfacing BTRDA Gold Star Class B12 Co-Driver
                                                     Rounds ...
Posn Name                  Town                         1      Total
  1  Jonny Tad Evans       Newtown                     20        20 
  2  Lee Taylor            Carmarthen                  18        18 
  3  Gavin Heseltine       Gilberdyke                  17        17 
  4  Mike Wilding          Tenbury Wells               16        16 
  5  Elwyn Manuel          Knighton                    15        15 

JORDAN Road Surfacing BTRDA Gold Star Class B11 Driver
                                                     Rounds ...
Posn Name                  Town                         1      Total
  1  Tony Williams         Sturminster Newton          20        20 
  2  Rob Wright            Whitehaven                  18        18 
  3= Andy Davison          Middlesbrough                1         1 
  3= Geoff Phelps          Gloucester                   1         1 
  3= Robert Bradley        Congleton                    1         1 

JORDAN Road Surfacing BTRDA Gold Star Class B11 Co-Driver
                                                     Rounds ...
Posn Name                  Town                         1      Total
  1  Terry Mallin          Motherwell                  20        20 
  2  Shaun Layland         Paignton                    18        18 
  3= Kevin Booth           Stoke-on-trent               1         1 
  3= Tom Murphy            Nottingham                   1         1 
  3= Peter Wilson          Uttoxeter                    1         1 

JORDAN Road Surfacing BTRDA Gold Star Class B10 Driver
                                                     Rounds ...
Posn Name                  Town                         1      Total
  1  Damian Thomas         Neath                       20        20 

JORDAN Road Surfacing BTRDA Gold Star Class B10 Co-Driver
                                                     Rounds ...
Posn Name                  Town                         1      Total
  1  Paul Bevan            Neath                       20        20 

BTRDA Production Cup Driver
                                                     Rounds ...
Posn Name                  Town                         1      Total
  1  Patrick Naylor        Stoke-on-trent              20        20 
  2  Russ Thompson         Clitheroe                   18        18 
  3  Scott Faulkner        Solihull                    17        17 
  4  Zak Hughes            Welshpool                   16        16 
  5  Bobby Mitchell        Dunbar                      15        15 
  6  Will Corry            Ballymena                   14        14 
  7  David Kelly           Donegal Town                13        13 
  8  Mathew Baddeley       Thame                       12        12 
  9= Rhydian Price         Cemmaes Rd                   1         1 
  9= Elliott Stafford      Much Wenlock                 1         1 

BTRDA Production Cup Co-Driver
                                                     Rounds ...
Posn Name                  Town                         1      Total
  1  Ian Lawrence          Tamworth                    20        20 
  2  Andy Murphy           Sittingbourne               18        18 
  3  Gareth Parry          Aberystwyth                 17        17 
  4  Tom Wood              Cwmbran                     16        16 
  5  Shannon Turnbull      Motherwell                  15        15 
  6  Brynmor Pierce        Holywell                    14        14 
  7  Kelly Bustard         Donegal Town                13        13 
  8  Phil Kenny            Sunderland                  12        12 
  9= Steven Brown          Fort William                 1         1 
  9= Lewis Sim             Newtown                      1         1 

JORDAN Road Surfacing BTRDA Gold Star Class NR4 Driver
                                                     Rounds ...
Posn Name                  Town                         1      Total
  1  Patrick Naylor        Stoke-on-trent              20        20 
  2  Russ Thompson         Clitheroe                   18        18 
  3  Scott Faulkner        Solihull                    17        17 

JORDAN Road Surfacing BTRDA Gold Star Class NR4 Co-Driver
                                                     Rounds ...
Posn Name                  Town                         1      Total
  1  Ian Lawrence          Tamworth                    20        20 
  2  Andy Murphy           Sittingbourne               18        18 
  3  Gareth Parry          Aberystwyth                 17        17 

JORDAN Road Surfacing BTRDA Gold Star Class N3 Driver
                                                     Rounds ...
Posn Name                  Town                         1      Total
  1  Zak Hughes            Welshpool                   20        20 
  2  Bobby Mitchell        Dunbar                      18        18 
  3  Will Corry            Ballymena                   17        17 
  4  David Kelly           Donegal Town                16        16 
  5  Mathew Baddeley       Thame                       15        15 
  6= Rhydian Price         Cemmaes Rd                   1         1 
  6= Elliott Stafford      Much Wenlock                 1         1 

JORDAN Road Surfacing BTRDA Gold Star Class N3 Co-Driver
                                                     Rounds ...
Posn Name                  Town                         1      Total
  1  Tom Wood              Cwmbran                     20        20 
  2  Shannon Turnbull      Motherwell                  18        18 
  3  Brynmor Pierce        Holywell                    17        17 
  4  Kelly Bustard         Donegal Town                16        16 
  5  Phil Kenny            Sunderland                  15        15 
  6= Steven Brown          Fort William                 1         1 
  6= Lewis Sim             Newtown                      1         1 

BTRDA Historic Cup Driver
                                                     Rounds ...
Posn Name                  Town                         1      Total
  1= David Gathercole      Peterborough                20        20 
  1= Hugh Hunter           Ruthin                      20        20 
  1= George Lepley         Newark                      20        20 
  4  Tom Llewellin         Haverfordwest               19        19 
  5= Tom Coughtrie         Ayr                          1         1 
  5= Barry Jordan          Newark                       1         1 

BTRDA Historic Cup Co-Driver
                                                     Rounds ...
Posn Name                  Town                         1      Total
  1= Rob Fagg              Kirk Michael                20        20 
  1= Arwel Jenkins         Newtown                     20        20 
  3= Ian Fraser            Salen                        1         1 
  3= Paul Wakely           Newcastle Emlyn              1         1 

BTRDA Historic Cup Class H4 Driver
                                                     Rounds ...
Posn Name                  Town                         1      Total
  1  Tom Coughtrie         Ayr                          1         1 

BTRDA Historic Cup Class H4 Co-Driver
                                                     Rounds ...
Posn Name                  Town                         1      Total
  1  Ian Fraser            Salen                        1         1 

BTRDA Historic Cup Class H3 Driver
                                                     Rounds ...
Posn Name                  Town                         1      Total
  1  Hugh Hunter           Ruthin                      20        20 
  2  Tom Llewellin         Haverfordwest               18        18 
  3  Barry Jordan          Newark                       1         1 

BTRDA Historic Cup Class H3 Co-Driver
                                                     Rounds ...
Posn Name                  Town                         1      Total
  1  Rob Fagg              Kirk Michael                20        20 
  2  Paul Wakely           Newcastle Emlyn              1         1 

BTRDA Historic Cup Class H1/2 Driver
                                                     Rounds ...
Posn Name                  Town                         1      Total
  1  George Lepley         Newark                      20        20 
  2  David Gathercole      Peterborough                18        18 

BTRDA Historic Cup Class H1/2 Co-Driver
                                                     Rounds ...
Posn Name                  Town                         1      Total
  1  Arwel Jenkins         Newtown                     20        20 

BTRDA Rallye R2 Cup (Class R2) Driver
                                                     Rounds ...
Posn Name                  Town                         1      Total
  1  Perry Gardener        Ludlow                      20        20 
  2  Ed Fossey             Jersey                      18        18 
  3  Tommi Meadows         Clitheroe                   17        17 
  4  James Giddings        Swansea                     16        16 
  5  Ross Leach            Cheltenham                  15        15 
  6  Richard Wells         Mill Green                  14        14 
  7  Tony Simpson          St. Helens                  13        13 
  8  Mathew Tordoff        High Wycombe                12        12 
  9  Connor Tolson         Derby                       11        11 
 10  Taylor Gibb           Kilmarnock                   1         1 

BTRDA Rallye R2 Cup (Class R2) Co-Driver
                                                     Rounds ...
Posn Name                  Town                         1      Total
  1  Keaton Williams       Ludlow                      20        20 
  2  Will Rutherford       St Martin                   18        18 
  3  Emma Morrison         Newark                      17        17 
  4  Sion Cunniff          Gaerwen                     16        16 
  5  Hannah McKillop       Melrose                     15        15 
  6  Calvin Houldsworth    Nottingham                  14        14 
  7  Ian Bevan             Holywell                    13        13 
  8  Tim Tordoff           High Wycombe                12        12 
  9  Dylan Thomas          Caernarfon                  11        11 
 10  Jane Nicol            Edinburgh                    1         1 

MRF Tyres ST Trophy Driver
                                                     Rounds ...
Posn Name                  Town                         1      Total
  1  Zak Hughes            Welshpool                   20        20 
  2  Bobby Mitchell        Dunbar                      18        18 
  3  Will Corry            Ballymena                   17        17 
  4  David Kelly           Donegal Town                16        16 
  5  Mathew Baddeley       Thame                       15        15 
  6= Rhydian Price         Cemmaes Rd                   1         1 
  6= Elliott Stafford      Much Wenlock                 1         1 

MRF Tyres ST Trophy Co-Driver
                                                     Rounds ...
Posn Name                  Town                         1      Total
  1  Tom Wood              Cwmbran                     20        20 
  2  Shannon Turnbull      Motherwell                  18        18 
  3  Brynmor Pierce        Holywell                    17        17 
  4  Kelly Bustard         Donegal Town                16        16 
  5  Phil Kenny            Sunderland                  15        15 
  6= Steven Brown          Fort William                 1         1 
  6= Lewis Sim             Newtown                      1         1 
 
Issued at 20:00 on 16 February 2019.
Championship results by Tynemouth Computer Services

              JORDAN Road Surfacing BTRDA Rally Series 2019

Round 1 - Visit Conwy Cambrian Rally - 16th February
Round 2 - Malcolm Wilson Rally - 9th March
Round 3 - Rallynuts Stages Rally - 13th April
Round 4 - Plains Rally - 11th May
Round 5 - Nicky Grist Stages Rally - 13th July
Round 6 - Woodpecker Stages - 31st August
Round 7 - Trackrod Forest Stages - 28th September


Fuchs Lubricants BTRDA 1400 Overall Driver
                                                     Rounds ...
Posn Name                  Town                         1      Total
  1  Chris Powell          Hereford                    30        30 
  2  Dave Brick            Ludlow                      28        28 
  3  Steve Black           Brackley                    27        27 
  4  Pete Gorst            Kendal                      26        26 
  5  Noel Lappin           Co Fermanagr                25        25 
  6  Dominic Hodge         Bampton                     24        24 
  7  Matthew Evans         Tamworth                    23        23 
  8  Jayne Auden-Row       Colwyn Bay                  22        22 
  9  Richard Garnett       East challow                21        21 
 10= Gareth Carless        Crewe                        1         1 
 10= Kieran Darrington     St. Neots                    1         1 
 10= Hefin Lloyd-Davies    Corwen                       1         1 
 10= Jamil Shah            Leamington Spa               1         1 

Fuchs Lubricants BTRDA 1400 Overall Co-Driver
                                                     Rounds ...
Posn Name                  Town                         1      Total
  1  Jim Lewis             Hereford                    30        30 
  2  Toby Brick            Ludlow                      28        28 
  3  Paul Morris           Ross-on-wye                 27        27 
  4  Phil King             Kendal                      26        26 
  5  Stefan Arndt          Fleet                       25        25 
  6  Daniel Evans          Tamworth                    24        24 
  7  Christopher Row       Colwyn Bay                  23        23 
  8  Robert Gilham         Wellingborough              22        22 
  9= Will Atkins           Whitchurch                   1         1 
  9= Abi Haycock           New Tredegar                 1         1 
  9= Katerina Prokopiou    Leamington Spa               1         1 

Fuchs Lubricants BTRDA 1400 Class 1400S Driver
                                                     Rounds ...
Posn Name                  Town                         1      Total
  1  Chris Powell          Hereford                    20        20 
  2  Dave Brick            Ludlow                      18        18 
  3  Steve Black           Brackley                    17        17 
  4  Pete Gorst            Kendal                      16        16 
  5  Noel Lappin           Co Fermanagr                15        15 
  6  Dominic Hodge         Bampton                     14        14 
  7  Jayne Auden-Row       Colwyn Bay                  13        13 
  8= Gareth Carless        Crewe                        1         1 
  8= Kieran Darrington     St. Neots                    1         1 
  8= Hefin Lloyd-Davies    Corwen                       1         1 

Fuchs Lubricants BTRDA 1400 Class 1400S Co-Driver
                                                     Rounds ...
Posn Name                  Town                         1      Total
  1  Jim Lewis             Hereford                    20        20 
  2  Toby Brick            Ludlow                      18        18 
  3  Paul Morris           Ross-on-wye                 17        17 
  4  Phil King             Kendal                      16        16 
  5  Stefan Arndt          Fleet                       15        15 
  6  Christopher Row       Colwyn Bay                  14        14 
  7= Will Atkins           Whitchurch                   1         1 
  7= Abi Haycock           New Tredegar                 1         1 

Fuchs Lubricants BTRDA 1400 Class 1400C Driver
                                                     Rounds ...
Posn Name                  Town                         1      Total
  1  Matthew Evans         Tamworth                    20        20 
  2  Richard Garnett       East challow                18        18 
  3  Jamil Shah            Leamington Spa               1         1 

Fuchs Lubricants BTRDA 1400 Class 1400C Co-Driver
                                                     Rounds ...
Posn Name                  Town                         1      Total
  1  Daniel Evans          Tamworth                    20        20 
  2  Robert Gilham         Wellingborough              18        18 
  3  Katerina Prokopiou    Leamington Spa               1         1 
 
Issued at 20:00 on 16 February 2019.
Championship results by Tynemouth Computer Services

              JORDAN Road Surfacing BTRDA Rally Series 2019

Round 1 - Visit Conwy Cambrian Rally - 16th February
Round 2 - Malcolm Wilson Rally - 9th March
Round 3 - Rallynuts Stages Rally - 13th April
Round 4 - Plains Rally - 11th May
Round 5 - Nicky Grist Stages Rally - 13th July
Round 6 - Woodpecker Stages - 31st August
Round 7 - Trackrod Forest Stages - 28th September


BTRDA Rally First Overall Driver
                                                     Rounds ...
Posn Name                  Town                         1      Total
  1  Joseph Keen           London                      30        30 

BTRDA Rally First Overall Co-Driver

No Points Scored

BTRDA Rally First Class RF2.0 Driver

No Points Scored

BTRDA Rally First Class RF2.0 Co-Driver

No Points Scored

BTRDA Rally First Class RF1.4 Driver
                                                     Rounds ...
Posn Name                  Town                         1      Total
  1  Joseph Keen           London                      20        20 

BTRDA Rally First Class RF1.4 Co-Driver

No Points Scored

BTRDA Rally First Junior Driver

No Points Scored

BTRDA Rally First Junior Co-Driver

No Points Scored
 
Issued at 20:00 on 16 February 2019.
Championship results by Tynemouth Computer Services

              JORDAN Road Surfacing BTRDA Rally Series 2019

Round 1 - Visit Conwy Cambrian Rally - 16th February
Round 2 - Malcolm Wilson Rally - 9th March
Round 3 - Rallynuts Stages Rally - 13th April
Round 4 - Plains Rally - 11th May
Round 5 - Nicky Grist Stages Rally - 13th July
Round 6 - Woodpecker Stages - 31st August
Round 7 - Trackrod Forest Stages - 28th September


Lady Driver
                                                     Rounds ...
Posn Name                  Town                         1      Total
  1  Jayne Auden-Row       Colwyn Bay                  20        20 

Lady Co-Driver
                                                     Rounds ...
Posn Name                  Town                         1      Total
  1  Shannon Turnbull      Motherwell                  20        20 
  2  Emma Morrison         Newark                      18        18 
  3  Hannah McKillop       Melrose                     17        17 
  4= Abi Haycock           New Tredegar                 1         1 
  4= Jane Nicol            Edinburgh                    1         1 
  4= Katerina Prokopiou    Leamington Spa               1         1 

Junior Driver Award
                                                     Rounds ...
Posn Name                  Town                         1      Total
  1  George Lepley         Newark                      20        20 
  2  Zak Hughes            Welshpool                   18        18 
  3  Ed Fossey             Jersey                      17        17 
  4  Tommi Meadows         Clitheroe                   16        16 
  5  Tom Llewellin         Haverfordwest               15        15 
  6  David Kelly           Donegal Town                14        14 
  7  Connor Tolson         Derby                       13        13 
  8= Elliott Stafford      Much Wenlock                 1         1 
  8= Sam Bilham            Bingley                      1         1 
  8= Taylor Gibb           Kilmarnock                   1         1 
  8= Matthew Hirst         Doncaster                    1         1 

Junior Co-Driver Award
                                                     Rounds ...
Posn Name                  Town                         1      Total
  1  Keaton Williams       Ludlow                      20        20 
  2  Shannon Turnbull      Motherwell                  18        18 
  3  Gareth Parry          Aberystwyth                 17        17 
  4  Rhys Stoneman         Swansea                     16        16 
  5= Tom Murphy            Nottingham                   1         1 
  5= Will Atkins           Whitchurch                   1         1 
  5= Abi Haycock           New Tredegar                 1         1 

Senior Driver
                                                     Rounds ...
Posn Name                  Town                         1      Total
  1  Dave Brick            Ludlow                      20        20 
  2  Charlie Payne         Harrogate                   18        18 
  3  Patrick Naylor        Stoke-on-trent              17        17 
  4  Richard Sykes         Stourbridge                 16        16 
  5  Steve Black           Brackley                    15        15 
  6  Allan McDowall        Mauchline                   14        14 
  7  Tony Williams         Sturminster Newton          13        13 
  8  Steve Simpson         Manchester                  12        12 
  9  David Gathercole      Peterborough                11        11 
 10  Tim Phelps            Knighton                    10        10 
 11  Dominic Hodge         Bampton                      9         9 
 12= Tom Coughtrie         Ayr                          1         1 
 12= Geoff Phelps          Gloucester                   1         1 
 12= Robert Bradley        Congleton                    1         1 
 12= Ian Tippett           York                         1         1 
 12= Barry Jordan          Newark                       1         1 
 12= Brian Bell            Skegness                     1         1 
 12= Ian Joel              Carnforth                    1         1 

Senior Co-Driver
                                                     Rounds ...
Posn Name                  Town                         1      Total
  1  Ian Lawrence          Tamworth                    20        20 
  2  Paul Bevan            Neath                       18        18 
  3  Gavin Heseltine       Gilberdyke                  17        17 
  4  Calvin Houldsworth    Nottingham                  16        16 
  5  Ian Bevan             Holywell                    15        15 
  6  Mike Wilding          Tenbury Wells               14        14 
  7  Mark Glennerster      Swindon                     13        13 
  8  Tim Tordoff           High Wycombe                12        12 
  9  Elwyn Manuel          Knighton                    11        11 
 10= Richard Wardle        pickering                    1         1 
 10= Paul Spooner          Usk                          1         1 
 10= Graeme Wood           Knutsford                    1         1 
 
Issued at 20:00 on 16 February 2019.
Championship results by Tynemouth Computer Services